Достапни линкови

САД и Русија жестоко во ОН за конфликтот во Украина


САД и Русија разменија обвинувања на седницата на Советот за безбедност на ОН главно околу конфликтот во Украина, но и за другите кризи во светот. Во меѓувреме рускиот претседател Владимир Путин изјави дека е малку веројатно да дојде до војна меѓу Русија и Украина.

XS
SM
MD
LG