Достапни линкови

Иранскиот нуклеарен шеф на средба со секретарот за енергија на САД


Али Акбар Салехи

Иранските новински агенција јавија дека потпретседателот на земјата Али Акбар Салебхи ќе оствари средба со американскиот секретар за енергија Ернест Мониз во Женева со кој ќе разговара за нукеларните преговори. Според најавите, средбата ќе се одржи за време на разговорите помеѓу експертите од двете земји. САД заедно со уште пет земји се во преговори со Иран за нуклеарната прогама на земјата.

XS
SM
MD
LG