Достапни линкови

Дали воопшто има примирје во Украина?


Врховниот командант на НАТО силите во Европа генерал Филип Бридлав изјави дека во Украина воопшто не ни дошло до прекин на огнот што во минатата недела беше договорен во Минск. Вашингтон пак оцени дека овој договор не е список за купување и оти мора да се почитува.

XS
SM
MD
LG