Достапни линкови

Обама: САД војуваат против тероризмот не против исламот


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Соединетите држави не се во војна со исламот, туку со луѓето кои ја искривуваат религијата. Говорејќи на тридневниот самит на Белата куќа против насилниот екстремизам тој рече дека одговорни за тероризмот не се верите, туку луѓето.

Категории

XS
SM
MD
LG