Достапни линкови

Хан за РСЕ: Сè да се расчисти низ институциите


Еврокомесарот Хан повика партиите да го решат проблемот поврзан со „Пуч“ на начин соодветен на земја кандидат за членство во ЕУ. Според него работите треба да бидат правно истражени и разјаснети, а ако е неопходно да се формира и парламентарен Комитет.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG