Достапни линкови

Путин го повика Киев да го предаде Дебалцеве


Рускиот претседател Владимир Путин побара од Киев да им дозволи на украинските сили кои се опколени од проруските бунтовници во Дебалцеве да го положат оружјето. Околу овој стратегиски град во источна Украина се водат жестоки битки и покрај договореното примирје.

XS
SM
MD
LG