Достапни линкови

Египет бара меѓународна интервенција во Либија


Египет ја повика меѓународната заедница да интервенира против милитантите на Исламската држава во Либија кои обезглавија 21 египетски христијанин. Египетската војска вчера почна да бомбардира позиции на милитантите во Либија како одговор на обезглавувањето на египетските копти.

XS
SM
MD
LG