Достапни линкови

Во Грција протести против штедењето


Илјадници Грци учествуваа на протестите против острите мерки за штедење. Тие побараа од новата крајно левичарска влада да постигне договор со меѓународните кредитори кој, како што велат, ќе ја врати нивната гордост, загубена во изминативе години на строги реформи.

XS
SM
MD
LG