Достапни линкови

Хонорарците гневни поради плаќањето придонеси


Хонорарците гневни поради плаќањето придонеси
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Хонорарците уште еднаш побараа целосно повлекување на Законот за придонеси на хонорарците. Протестот почна од Жена парк, па продолжи до Министерството за труд и социјална политика, Владата, а заврши пред платото на УКИМ, каде им беше изразена поддршка на студентите.

Категории

XS
SM
MD
LG