Достапни линкови

Трет ден „окупација“ на УКИМ


Трет ден „окупација“ на УКИМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Студентите ја продолжуваат окупацијата на некои факултети и повторно ја прекинаа наставата на Економскиот факултет. Велат дека се добро организирани и дека засега функционираат беспрекорно, а постојано добиваат и донации. Организираат и култро-забавна програма, но и дебати за високото образование и разни предавања.

Категории

XS
SM
MD
LG