Достапни линкови

ЕУ претпазлива за новиот мировен договор за Украина


Лидерите на Европската унија изразија претпазливост во врска со новиот мировен договор за источна Украина. На состанокот во Брисел тие предупредија дека, пред да разгледаат ублажување на санкциите против Москва, мора да видат докази оти примирјето се почитува.

XS
SM
MD
LG