Достапни линкови

Времето денеска: претежно стабилно и суво


Во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, утрото студено, а преку денот потопло. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два, а дневната од три до 11 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се сушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до девет степени.

XS
SM
MD
LG