Достапни линкови

Бегање од сиромаштијата во неизвесност


Бегање од сиромаштијата во неизвесност
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:10 0:00

Бесперспективноста и сиромаштијата се главните причини поради кои илјадници луѓе од Балканот си ја бараат егзистенцијата на Запад. Некои легално, некои илегално. Западните земји ги одбиваат барањата за азил, но исселеничкиот бран не стивнува.

Категории

XS
SM
MD
LG