Достапни линкови

Обама: можно снабдување на Украина со оружје


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека ја разгледува опцијата за испраќање смртоносно одбранбено оружје за Украина доколку не успеат дипломатските напори за решавање на кризата во источна Украина.

XS
SM
MD
LG