Достапни линкови

Заев - Масовни прислушкувања во Македонија


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска изјави дека над 20 илјади граѓани биле прислушкувани, меѓу кои опозицијата, министри во владата, парламентарци, ДУИ, ДПА и обични граѓани. Само разговорите на премиерот Никола Груевски и на шефот на тајната полиција Сашо Мијалков не биле прислушкувани.

XS
SM
MD
LG