Достапни линкови

Грција нема да го продолжи спасувачкиот пакет


Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека неговата земја на сака продолжување на спасувачкиот пакет. Тој додаде дека од евро партнерите ќе бара во наредниве 15 дена да биде договорена преодна програма.

XS
SM
MD
LG