Достапни линкови

Хонорарците бараат одговори за бирократските процедури


Иницијативата „Не за плаќање придонеси и здравствено осигурување на хонорарите“ денеска поднесе низа прашања до Министрството за транспорт и врски. Прашањата се однесувааат на бирократските процедури за исплаќање на придонесите на хонорарците. Тие воедно најавија протести наредниот петок.

XS
SM
MD
LG