Достапни линкови

Во Турција прислушувани пет милиони луѓе


Околу пет милиони Турци биле прислушувани само во една година, изјави турскиот министер за внатрешни работи Ефкан Ала. Деновиве десетина луѓе беа приведени под сомневање за илегално прислушување.

XS
SM
MD
LG