Достапни линкови

НАТО отвора командни центри во Источна Европа


Министрите за одбрана на НАТО на состанокот во Брисел со одлука за проширување на присуството на Алијансата во Источна Европа. Станува збор за формирање мрежа на мали командни центри кои би можело да ја зајакнат безбедноста во регионот во случај на некаква закана од Русија.

XS
SM
MD
LG