Достапни линкови

Грција попушта за спасувачкиот пакет


Грчкиот премиер Алексис Ципрас и неговиот министер за финансии Јанис Варуфакис оваа недела се на турнеја во неколку европски градови. Ги убедуваат главните фактори ЕУ, Европската централна банка и ММФ да го сменат спасувачкиот пакет за Грција.

XS
SM
MD
LG