Достапни линкови

САД ја преиспитуваат политиката спрема Русија


Американски конгресмени бараат детали за сегашното преиспитување на политиката на Белата куќа спрема Русија поради интензивирањето на насилствата во источна Украина. Ресорните комитети на Сенатот и на Претставничкиот дом бараат информации за новата американска политика спрема Москва.

XS
SM
MD
LG