Достапни линкови

Повици за итно примирје во источна Украина


Во жестоките борби на истокот на Украина за освојување на стратегиски важното место Дебалцеве во изминативе 24 часа загинале најмалку 30 луѓе. Овој град кој е под контрола на украинската војска се наоѓа меѓу Доњецк и Луганск кои се во рацете на проруските сепаратисти.

XS
SM
MD
LG