Достапни линкови

Протест - Кој е крив што градот ни е сив?

Стотина луѓе, претежно млади излегоа на денешниот марш против загадувањето на воздухот во центарот на Скопје, во организација на невладината Гоу грин. Демонстрантите, кои носеа гас-маски, за симболично да покажат дека во Скопје тешко се дише, извикуваа „биди зелен“ и „сакаме чист воздух“.

Категории

XS
SM
MD
LG