Достапни линкови

Јашари - Има големи притисоци врз правосудните органи


Јашари - Има големи притисоци врз правосудните органи
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:35 0:00

Јас не верувам дека има држава во светот каде што правосудните органи немаат притисоци на некој начин, но не би рекол дека имаат притисоци во ваков обем како што имаат кај нас, вели министерот за правда Аднан Јашари во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG