Достапни линкови

ЕУ ги продолжува санкциите против Русија


ЕУ ги продолжува санкциите против Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини по состанокот на министрите за надворешни работи во Брисел изјави дека санкциите кои требаше до важат до март годинава ќе бидат продолжени за уште шест месеци.

Категории

XS
SM
MD
LG