Достапни линкови

Скопје: 7 децении од ослободувањето на Аушвиц


По повод меѓународниот ден на сеќавањето на холокаустот и 70 години од ослободувањето на логорот Аушвиц денеска се одржа конференција на тема: "Дипломатијата и депортацијата на Евреите од Македонија во 1943 година".

XS
SM
MD
LG