Достапни линкови

70 години од ослободувањето на Аушвиц


Во поранешниот нацистички концентрационен логор Аушвиц во Полска се одбележува 70 годишнината од ослободувањето на евреите кои се уште биле живи кога пристигнала советската Црвена армија. На одбележувањето присуствуваа и неколку стотици преживеани.

XS
SM
MD
LG