Достапни линкови

Ципрас: Грција го напушта катастрофалното штедење


Алексис Ципрас, лидерот на грчката крајно левичарска партија Сириза по изборната победа објави дека неговата земја го остава зад себе катастрофалното штедење. Сириза добила околу 36 насто од гласовите, пред конзервативците на премиерот Андонис Самарас кои освоија 28 насто.

Категории

XS
SM
MD
LG