Достапни линкови

Георгиевски - Владата води класична југословенска политика


Георгиевски - Владата води класична југословенска политика
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:34 0:00

Ние сме во полоша состојба отколку што беше Македонија во рамките на Југославија, затоа што јас навистина сметам дека македонските комунисти, барем во последните 10 години, беа повеќе Македонци од оваа денешна влада, вели поранешниот премиер и лидер на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски.

Категории

XS
SM
MD
LG