Достапни линкови

Грција пред избори


Грција уште еднаш е на работ. По шест години рецесија и пет години драконски мерки за штедење наметнати од надвор, грчките гласачи в недела излегуваат на уште едни предвремени избори. Овој пат влогот не може да биде поголем, велат познавачите на состојбите во Грција.

XS
SM
MD
LG