Достапни линкови

Обама: сенката на кризата помина


Во годишното обраќање до нацијата, американскиот претседател Барак Обама изјави дека по години на војни и рецесија, сенката на кризата помина и оти состојбата на нацијата е силна. Тој повика и на, како што рече, „помудро американско лидерство“ во светот.

XS
SM
MD
LG