Достапни линкови

Новинарски протест: Борбата продолжува


Илјадници новинари и граѓани денеска излегоа на протест пред Апелациониот суд во Скопје и пред Владата против затворската пресуда за новинарот Томислав Кежаровски. Кежаровски им се придружи на колегите на протестот, откако утрово беше привремено ослободен од затворот.

Категории

XS
SM
MD
LG