Достапни линкови

Страхување од тероризам во Европа


Терористичките напади во Париз во почетокот на месецов и минатонеделните рации во џихадистичка ќелија во Белгија ги зголемија страхувањата во Европа од можната опасност од европски граѓани кои се врќаат од војните во Сирија и Ирак.

XS
SM
MD
LG