Достапни линкови

Новинарите против казната за Кежаровски


ЗНМ, ССНМ и Иницијативниот одобр за слобода на новинарот Томислав Кежаровски денеска изразија револт од одлуката на Апелациониот суд да му ја намали пресудата на Кежаровски од 4,5 на 2 години затворска казна. Тие бараат ослободитечна пресуда и најавуваат протести за во вторник.

XS
SM
MD
LG