Достапни линкови

Во Белгија спречени терористички напади


Во Белгија спречени терористички напади
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Сојузното белгиско обвинителство соопшти дека во антитерористичка операција во градот Вервие синоќа биле убиени двајца исламски милитанти, а еден бил ранет и уапсен. Намерата на терористите била со огнено оружје да ја нападнат полициската станица во градот.

Категории

XS
SM
MD
LG