Достапни линкови

САД и Британија заедно против исламските екстремисти


САД и Британија заедно против исламските екстремисти
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Американскиот претседател Барак Обама и британскиот премиер Дејвид Камерон ветија обединет фронт против заканите од исламските екстремисти. Ова се наведува во нивниот заеднички текст објавен во лондонски Тајмс пред почетокот на нивните дводневни разговори денеска во Белата куќа.

Категории

XS
SM
MD
LG