Достапни линкови

Собранието е „местото на злосторството“


Стотина студенти и професори денеска пред Собранието каде што на дневен ред се измените на Законот за високо образование се собраа да кажат „НЕ“ за планираните владини реформи. Околу собранието поставија црвено бела лента на која залепија и листови со порака „местото на злосторството“.

XS
SM
MD
LG