Достапни линкови

ЕУ и САД го осудија растечкото насилство во Украина


Во најкрвавиот инцидент во изминативе неколку месеци, загинаа најмалку 11 луѓе кога автобусот во кој патувале од Доњецк вчера бил погоден со гранати за кои Киев вели дека биле истрелани од проруските бунтовници.

XS
SM
MD
LG