Достапни линкови

Германија против антиисламизмот


„Исламот и припаѓа на Германија“, изјави германскиот канцелар Меркел која ги поддржа протестите против движењето Патриотски европејци против исламизација на Западот или ПЕГИДА. Турскиот претседател Ердоган изјави дека реакцијата на Западот на нападите во Париз била проследена со исламофобија.

XS
SM
MD
LG