Достапни линкови

Прва жена претседател на Хрватска


Прва жена претседател на Хрватска
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Колинда Грабар Китаровиќ, конзервативен популист, победи на вчерашниот втор круг од изборите за претседател на Хрватска. Таа освои 21 илјада гласови повеќе од сегашниот шеф на државата Иво Јосиповиќ.

XS
SM
MD
LG