Достапни линкови

Новинари и граѓани во Скопје маршираа во чест на жртвите во Париз


Неколку десетици новинари и граѓани денеска попладне маршираа во чест на загинатите колеги од неделниот магазин Шарли Ебдо во Париз. Маршот започна пред Паркот на новинарите во Скопје и заврши во Францускиот културен центар, каде тие напишаа пораки со поддршка за магазинот.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG