Достапни линкови

Професорскиот пленум и премиерот во расчекор


Додека од професорскиот пленум даваа изјава пред хотелот Александар Палас премиерот Никола Груевски ги повика на дебата во Собранието. Професорите најпрвин прифатија, но потоа соопштија дека нивниот услов е да се повлече предлог законот за високо образование па потоа да се спроведе дебата.

XS
SM
MD
LG