Достапни линкови

„Ние студираме, вие профитирате“


„Ние студираме, вие профитирате“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Студентите по трет пат протестираа против воведувањето на државниот испит и лошите реформи во високото образование. Овој пат протестот се одржа само пред владата. Студентите беа поддржани и од професори, средношколци и родители.

Категории

XS
SM
MD
LG