Достапни линкови

Брет - Потребни се повеќе консултации за образовните реформи


Брет - Потребни се повеќе консултации за образовните реформи
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:23 0:00

Од наша гледна точка треба да има консултации, да се слушне повеќе и да се вклучи мислењето на засегнатите страни, тоа значи и на професорите и на студентите, вели амбасадорот на ОБСЕ, Ралф Брет, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG