Достапни линкови

Обама означи крај на борбената мисија во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама означи крај на децениската борбена мисија во Авганистан со одавање признание на американските војници за Божиќ. Тој сепак им порача дека се уште престојат, како што изјави, тешки мисии за американската војска.

XS
SM
MD
LG