Достапни линкови

Опозицијата постави споменик пред Собранието


Опозицијата постави споменик пред Собранието
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

На двегодишнината од настаните во парламентот на 24 декември кога опозицијата беше исфрлена од седницата на која се расправаше за буџетот, СДСМ денеска постави картонски споменик во тревникот пред законодавниот дом. Претседателот на партијата Зоран Заев до него остави и тоалетна хартија.

Категории

XS
SM
MD
LG