Достапни линкови

Опозицијата постави споменик пред Собранието


На двегодишнината од настаните во парламентот на 24 декември кога опозицијата беше исфрлена од седницата на која се расправаше за буџетот, СДСМ денеска постави картонски споменик во тревникот пред законодавниот дом. Претседателот на партијата Зоран Заев до него остави и тоалетна хартија.

XS
SM
MD
LG