Достапни линкови

УНИЦЕФ: 2014 катастрофална година за децата


Агенцијата за деца на Обединетите нации УНИЦЕФ ја прогласи 2014 за катастрофална година за децата. Околу 15 милиони од нив се фатени во конфликти во Африка, Ирак, Украина, палестинските територии.

XS
SM
MD
LG