Достапни линкови

Поделби во новата Евроазиска економска унија


Поделби во новата Евроазиска економска унија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Русија, Белорусија, Казахстан, Ерменија и Киргистан формираа Евроазиска економска унија чија цел е зацврстување на нивното интегрирање. Сепак, како што наведуваат новинските агенции, веднаш била забележлива нивната неединственост.

Категории

XS
SM
MD
LG