Достапни линкови

Самарас е за предвремени избори во Грција


Самарас е за предвремени избори во Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Грчкиот премиер Андонис Самарас побара од пратениците во парламентот да изберат нов шеф на државата. Во таков случај тој ја најави можноста од предвремени избори до крајот на идната година.

Категории

XS
SM
MD
LG