Достапни линкови

Гаши - Етнички концепт за Албанците и граѓански за останатите


Не може еден субјект да биде само етнички и не може да биде само граѓански, сега засега, вели Африм Гаши, еден од основачите на политичкото движење Беса.

XS
SM
MD
LG